Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Talebanët e kanë ndërmarrë edhe kontrollin ndaj mediumeve në Afganistan

Luftëtarët talebanë, të cilët e kanë ndërmarrë kontrollin ndaj Kabulit, kanë hyrë edhe në selinë e kanalit më të madh televiziv në vend “Tollo njuz” dhe u obliguan se do të sigurojnë mbrojtje. Sipas publikimit në Tuiter, talebanët kanë hyrë në kompleksin “Tollo njuz”, e kanë konfiskuar armën nga sigurimi në objekt, të siguruar nga qeveria dhe janë obliguar se prej tani do ta mbrojnë objektin.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle