Botë SQBotë.Portal SQ

Talebanët duan marrëdhënie diplomatike me Gjermaninë

Talebanët, të cilët e ndërmorën pushtetin në Afganistan, duan Gjermania të vendosë marrëdhënie diplomatike me to  dhe t'u ndihmojë. Këtë për gazetën "Urlt am Zontag" e deklaroi zëdhënësi i lëvizjes islamiste Zabiulla Muxhahid, lajmëroi DPA.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle