Botë SQBotë.Portal SQ

Talebanët do të dëmshpërblejnë familjet e kamikazëve

Talebanët zyrtarisht kanë lavdëruar kamikazët të cilët janë vrarë gjatë kohës së luftës kundër ish qeverisë dhe aleatëve të tyre perëndimor dhe familjeve të tyre u kanë ofruar dëmshpërblim në para dhe pronë, theksohet në kumtesën e Ministrisë së Punëve të brendshme të autoriteteve talebane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle