0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Takimi koordinues i Nuredinit dhe Pendarovskit për Samitin e Klimës në Gllasgou

Veprimi klimatik dhe zhvillimi i qëndrueshëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut ishte tema e bisedës në takimin e sotëm të ministrit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini me Presidentin e Republikës së Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, përpara  Konferencës Klimatike # COP26 që do të  mbahet në nëntor të këtij viti.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle