0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Takim Zaev- Dendias: Miqësia jonë dhe bashkëpunimi i suksesshëm ekonomik është bazë për shumë përfitime për qytetarët e dy vendeve

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot priti në takim ministrin grek për Punë të Jashtme, Nikos Dendias, me të cilin vlerësuan pozitivisht dinamizmin dhe përforcimin e vazhdueshëm të dialogut politik në vitet e fundit, me qëllim të ndërtimit të miqësisë dhe besimit mes dy vendeve fqinje.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle