0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Takim Pendarovski-Shtiglic në Forumin ekonomik botëror në Davos

Rrjedhat ekonomike botërore, rikuperimet socio-ekonomike nga pandemia dhe sfidat e reja me të cilat është përballur ekonomia globale për shkak të invazionit ushtarak të Rusisë ndaj Ukrainës, ishin tema të takimit të sotëm të presidentit Stevo Pendarovski dhe Xhozef Shtiglic, profesor në Universitetin Kolumbia në SHBA dhe fitues i çmimit Nobel për ekonomi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle