0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Takim Kovaçevski – Gir: Është për t’u përshëndetur energjia e re për bashkëpunim me Bullgarinë

 Prioritetet e Qeverisë së re mbesin eurointegrimet, si dhe ndërmarrja e masave përkatëse për tejkalimin e krizës shëndetësore dhe energjetike, të cilat janë problem global, i tha kryeministri Dimitar Kovaçevski euroambasadorit Dejvid Gir në takimin e sotëm në Qeveri dhe i shprehu falënderim për mbështetjen dhe mundësinë që t'i njoftojë  përfaqësuesit e institucioneve të BE-së me procesin e reformave në vendin tonë veçanërisht duke e potencuar ripërtëritjen e dialogut me Bullgarinë fqinje.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle