0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Takim i Xhaferit me ministrin grek Dendias

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Greqisë, Nikos Dendias, i cili qëndron në vizitë zyrtare në vendin tonë. Në fokusin e takimit ishte bashkëpunimi bilateral mes dy vendeve dhe mundësitë për avancimin e tij në të ardhme.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle