0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Takim i ministres Petrovska me oficerët e Armatës të Republikës së Maqedonisë së Veriut për studime në Bullgari

Ministrja e Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska sot në Sofje ka biseduar me dy oficerë të lartë nga Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut të cilët për momentin janë pjesë e Shkollës për mbrojtje kombëtare dhe Akademisë komanda - shtabore të Akademisë Ushtarake të Sofjes "Gjeneral Gjorgji S. Rakovski".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle