0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKorrespondentë BotëMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Takim i Komitetit të përzier parlamentar: Filloi faza e re në raportet mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut

Në Parlamentin evropian në Strasburg përfundoi dita e parë e Takimit të 20-t të Komitetit të përzier parlamentar - Maqedonia e Veriut dhe BE-ja (Komitet parlamentar për stabilizim dhe asociim), kësaj radhe me një status tjetër në rrugën eurointegruese të vendit, tani si vend i cili i ka filluar negociatat për anëtarësim në BE. Përfaqësuesit e institucioneve evropiane, eurodeputetët dhe deputetët e Maqedonisë së Veriut e cekën faktin se ka filluar faza e re në marrëdhëniet mes BE-së dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Strasburgu.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle