0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Takim Gërkovska – Vik: Çdo shtet duhet të sigurojë qasje deri në teknologjinë dhe internetin, si dhe shkathtësi dhe dituri për atë teknologji

Në kuadër të vizitës së punës në Estoni, me qëllim të njohjes më të hollësishme me procesin e transformimit digjital të shoqërisë, zëvendës kryetarja e Qeverisë e obliguar për politika për sundim të mirë, Sllavica Gërkovska ka realizuar takim me Linar Vik, ekspert për digjitalizim, i cili drejtpërdrejtë ka qenë i përfshirë në digjitalizimin e shoqërisë estoneze.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle