0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Takim Blinken – Lavrov në Stokholm për situatën e shtrënguar rreth Ukrainës

Sekretari amerikan i shtetit, Entoni Blinken mbrëmë u takua me homologun e tij rus, Sergej Lavrov me ç'rast e informoi se Moska do të ketë "shpenzime serioze" nëse armata ruse hyn në Ukrainë dhe bën thirrje për dalje diplomatike nga kriza, kumtuan sot nga Departament i Shtetit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle