Botë SQBotë.Portal SQ

Tajfuni i fuqishëm Nepartak i afrohet Japonisë

Tajfuni i fuqishëm Nepartak, i cili po formohet në Oqeanin Paqësor, vazhdon të lëvizë drejt Japonisë dhe të mërkurën në mëngjes sipas kohës lokale do të godas pjesën verilindore të ishullit kryesor të Honshu, raportuan mediat perëndimore, duke iu referuar Drejtorisë kombëtare meteorologjike të Japonisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle