Ballkan SQBallkan.portal SQ

“Ta nea”: SHBA-ja përgatit stërvitje të madhe ushtarake në Aleksandrupoli

Stërvitje të madhe ushtarake në nëntor, në qytetin grek  Aleksandrupoli, përgatit SHBA-ja si pjesë e marrëveshjes së re të nënshkruar së fundmi greko-amerikan për bashkëpunim ushtarak, ndërsa stërvitja do të zgjerohet në Bullgari dhe Rumani dhe do të arrijë deri në Hungari, publikoi gazeta greke "Ta nea", lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle