Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

“Ta Nea”: Pesë skenarë për përshkallëzimin e mundshëm të provokimeve turke

Instrumentalizimi i emigrantëve, aksidenti ajror, incident për shkak të peshkatarëve në detin Egje, bllokimi i ishujve grekë nga forcat turke dhe dërgimi i anijeve për të eksploruar, janë skenarët që Greqia po i shqyrton për një përshkallëzim të mundshëm të tensioneve dhe provokimeve nga Turqia, shkruan sot gazeta greke "Ta Nea".

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle