Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

“Svis Re”: Dëmi i siguruar nga vëershimet në korrik në Evropë është 12 miliardë dollarë

Dëmi i siguruar nga vërshimet në korrik në Evropë është rreth 12 miliardë dollarë, ndërsa dëmi i shkaktuar nga uragani Ida në SHBA është mes 28 dhe 30 miliardë dollarë, publikoi kompania zvicerane e sigurimit “Svis Re” (Swiss Re).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle