Ballkan SQBallkan.portal SQ

Sulmi i hakerëve në A1 të Kroacisë është kryer nga një i mitur

Policia kroate e ka arrestuar hakerin i cili vodhi të dhëna nga 100.000 përdorues të A1 Kroaci dhe kërkoi një shpërblim prej 500,000 dollarëve në kriptovaluta. Bëhet fjalë për një të mitur nga Slavonski Brod, ndërsa sipas policisë të dhënat e përdoruesve nuk janë keqpërdorur.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle