Evropë SQEvropë.Portal SQ

Suedia për herë të parë ka një kryeministre grua

Parlamenti suedez sot e zgjodhi lideren e Partisë Socialdemokrate dhe ministre aktuale e Financave Magdalena Anderson si gruja e parë kryeministre e vendit, prejse ajo arriti marrëveshje në momentin e fundit e cila i siguroi mbështetje të rëndësishme.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle