0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKorrespondentë BotëPolitikë SQ

Suedia dhe Çekia konsiderojnë se Maqedonia e Veriut menjëherë duhet t’i fillojë negociatat për anëtarësim me BE-në

Prioritet i Stokholmit dhe Pragës gjatë kryesimit të tyre me Bashkimin Evropian do të jetë Ballkani Perëndimor dhe përparimi i vendeve nga rajoni  në reformat e kahëzuara drejt respektimit të vlerave evropiane, paralajmëruan sot ministrat e Punëve të Jashtme të Suedisë dhe Çekisë, An Linde dhe Jakub Kulhanek.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle