Ballkan SQBallkan.portal SQ

Stuhia e fortë në Slloveni shkaktoi përmbytje dhe zjarre

- Fronti i ftohtë me shi dhe erë të dendur, i cili mbuloi pothuajse të gjitha pjesët e Sllovenisë gjatë natës, shkatërroi pemë dhe çati, dhe zjarrfikësve iu desh të pomponin ujin nga ndërtesat e përmbytura dhe të shuanin një zjarr të shkaktuar nga rrufeja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle