Botë SQBotë.Portal SQ

Studim: Antidepresivi “Fluvoksamin” e zvogëlon rrezikun e hospitalizimit të zgjatur te pacientët me Kovid-19

Një antidepresivi i lirë e redukton nevojën për shtrimin në spital te pacientët e rritur me rrezik të lartë me Kovid-19, tregojnë provat klinike, lajmërojnë mediat amerikane. Shkencëtarët kanë provuar një ilaç për depresionin dhe çrregullimin obsesiv-kompulsiv te pacientët, sepse është treguar se redukton inflamacionin dhe jep rezultate premtuese në studime të vogla.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle