0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Studentët e UCIM-it të ndarë rreth modelit të mësimit, Carovska u bëri thirrje universiteteve të konsultohen me Komisionin

 Ministria e Arsimit dhe Shkencës është kompetente për organizim të mësimit në shkollat fillore dhe të mesme, ndërsa universitetet duhet të konsultohen me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Komisionin për Mbrojtje nga Sëmundjet Infektive dhe së bashku të marrin vendim për modelin e mësimit dhe protokolleve, porositi ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle