Ballkan SQBallkan.portal SQ

Strategjia investuese e re e BE-së fillon nga Ballkani Perëndim

Komisioni Evropian sot e shpalli strategjinë e re evropiane të investimeve “Global getuej”, e cila do të financojë projekte në fushën e tranzicionit të gjelbër dhe digjital, infrastrukturës energjetike dhe transportit, si dhe forcimit të fushave – shëndetësisë edukimit dhe kërkimit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle