Evropë SQEvropë.Portal SQ

Stoltenberg: Sulmi është shkelje serioze e të drejtës ndërkombëtare

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e dënoi "sulmin e pamatur" rus ndaj Ukrainës, njofton Bi-Bi-Si. Në postimin në Tuiter, ai thotë se me sulmin "sillen në rrezik shumë jetë të civilëve". "Kjo është shkelje serioze e të drejtës ndërkombëtare dhe kërcënim serioz për siguri euroatlantike", shton ai.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle