0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Stoltenberg: NATO nuk kërkon luftë me Rusinë

NATO është pakt mbrojtës dhe synimi ynë është t'i mbajmë të sigurta 30 shtetet tona anëtare. Ne nuk jemi pjesë e këtij konflikti dhe e kemi obligim ky konflikt të mos përshkallëzohet përtej kufijve të Ukrainës. NATO nuk kërkon luftë me Rusinë, deklaroi sot Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg në një konferencë për media, pas takimit në Bruksel të ministrave të punëve të jashtme të Aleancës me Finlandën, Suedinë dhe BE-në.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle