Evropë SQEvropë.Portal SQ

Stoltenberg: Lukashenko po rrezikon jetën e emigrantëve

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi sot se NATO është thellësisht e shqetësuar për strategjinë e presidentit të Bjellorusisë Aleksandar Lukashenko, që rrezikon jetën e emigrantëve. Janë disa mijëra emigrantë në kufirin mes Bjellorusisë dhe Polonisë, të cilët duan të hyjnë në Bashkimin Evropian.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle