0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Stevanoviq: Ndjekim rekomandime dhe kemi kujdes me situatën me lijën e majmunëve, sistemi ynë është i gatshëm dhe ka kapacitet të përballemi me sëmundje infektive

I ndjekim rekomandimet, kemi kujdes me situatën, si në vend, ashtu edhe jashtë vendit. Apelojmë tek qytetarët të cilët udhëtojnë, të kenë kujdes, të mbrohen, të mbajnë distancë. Udhëtimi në zona të rrezikshme nuk rekomandohet dhe prandaj duhet të jemi shumë përgjegjës, apelon Milena Stevanoviq, drejtoreshë e Klinikës universitare për sëmundje infektive dhe gjendje febrile lidhur me lijën e majmunëve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle