Ballkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Stërvitja e parë ushtarake bullgaro-greke për mbrojtjen e hapësirës ajrore

Sot do të mbahen fluturimet e përbashkëta bullgaro-greke “Green Bridge-2021”, kumtoi Ministria bullgare e Mbrojtjes. Siç lajmëroi korrespondenti I MIA-s nga Sofja, fluturimet e përbashkëta mbahen për here të tetë dhe ekuipazhet nga dy vendet fqinje do t’I përmirësojnë aktivitetet e tyre në pranimin dhe dorëzimin e aeroplanëve shkelës të hapësirës ajrore të Bullgarisë dhe Greqisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle