0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Sterjovski për “Euronjuz Albania”: Në Shqipëri nuk ka pakicë bullgare

Në një intervistë për televizionin e Shqipërisë “Euronjuz Albania”, lideri i partisë së vetme maqedonase, Aleanca maqedonase për integrim evropian, AMIE, Vasil Sterjovski deklaroi seBullgarinë e konsideron si bullgare, jo vetëm komunitetin maqedonas në Shqipëri, por edhe në vendet ballkanike dhe kjo lidhet me politikën e Sofjes ndaj Shkupit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle