Magazinë SQ

Statujat e Afërditës dhe Dionisit u zbuluan në Turqi

Në zonën e qytetit antik Ajzanoj, i cili ndodhet në pjesën perëndimore të Turqisë, arkeologët kanë zbuluar kokat e skalitura të forta të perëndive të lashta Afërdita dhe Dionisi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle