0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Stano: Në rast të agresionit rus në Ukrainë, pasojat do të jenë masive

Zëdhënësi për politikë të jashtme të BE-së, Peter Stano sot ka deklaruar se BE punon në mënyrë diplomatike me Rusinë, por në rast të agresionit mbi Ukrainën pasojat do të jenë politike dhe ekonomike, njofton korrespondentja e MIA-s në Bruksel.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle