0_Magazinë.Portal SQMagazinë SQShkencë dhe teknologji SQ

“Spejs-Iks” me sukses i lansoi turistët e vet të parë kozmik

“Spejs-Iks” e Ilon Mask sot herët në mëngjes, në orën 02:00 sipas kohës në Maqedoni të Veriut, I lansoi me sukses katër turistët e vet të parë kozmik – më së larti në orbitën e Tokës. Ata tre ditë do të qëndrojnë në Gjithësi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle