0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKronikë SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Spasovski: Uniforma të reja dhe stacione policore të rinovuara por edhe sekuestrime të sasive të mëdha të drogës dhe më pak viktima në komunikacion gjatë vitit 2021

Uniformat e reja, zvogëlimi i inkriminimeve, rritje e zbulimit të korrupsionit, rikonstruksioni i plotë i 69 objekteve policore, parandalimi i komunikacionit të paligjshëm të drogës në të cilin janë ndërprerë aktivitetet 16 dërgesa ndërkombëtare me marihuanë dhe kanabis, në sasi të përgjithshme prej rreth 1.600 kilogramë drogë janë pjesë e aktiviteteve të MPB-së, për të cilat ministri Oliver Spasovski informoi sot në takimin me gazetarët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle