0_Maqedoni.Portal SQSektori civil SQShoqëri SQ

Spasovski: Tek Ambasada në Slloveni janë dorëzuar 187 pasaporta të përpunuara, 137 tani më janë dhënë

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot në mëngjes e vizitoi Ambasadën tonë në Republikën e Sllovenisë, ku në ftesë të ambasadores Suzana Zelenkovska, u njoftua me punën e stacionit bazë për dhënie mobile dhe dorëzim të pasaportave për shtetasit e Republikës së Maqedonisë së Veriut, të cilët jetojnë dhe punojnë jashtë vendit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle