0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Spasovski shprehu mirënjohje për mbështetjen e OSBE-së ndaj MPB-së

Së bashku kemi realizuar shumë projekte, me ç'rast i kemi avancuar në nivel të lartë partneritetin dhe bashkëpunimin në drejtim të tre qëllimeve të përcaktuara strategjike të profesionalizimit, punës demokratike policore dhe shkatërrimit të kërcënimeve transnacionale, të cilat i përfshijnë luftën kundër krimit të organizuar, krimit dhe menaxhimit të integruar të kufijve, si dhe kontrollit të armëve të vogla dhe të lehta, ka shkruar në Fejsbuk, ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, i cili sonte mori pjesë në pritjen për shënimin e 30 vjetorit të Misionit të OSBE-së në vendin tonë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle