0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Spasovski: Problemi me emigrantët do të thotë kërkim të vazhdueshëm të zgjidhjeve të vendeve për sfidat të cilat që i sjell migrimi

Problemi me emigrantët nënkupton kërkim të vazhdueshëm të zgjidhjeve të vendeve për sfidat të cilat i sjell migrimi, por edhe vendosmërinë me aktivitetet e përbashkëta t'i menaxhojmë këto rrjedha  të migrimit, vazhdimisht duke gjetur mundësi për avancimin e formave ekzistuese të bashkëpunimit në fushën e sigurisë. si dhe në rajon, ashtu edhe më gjerë", theksoi ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në konferencën e sotme me temë "Kriza e emigrantëve dhe vendeve të Ballkanit-Rajoni i Adriatikut", në organizim të Asociacionit Ndërkombëtar të Policisë-IPA në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle