0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Spasovski: Ndërpritet aktiviteti i kanalit ndërkombëtar për kontrabandën e prekursorëve, substancave psikotrope dhe drogës

Ministria e Punëve të Brendshme dje (21.12.2021) ka raportuar për 10 të arrestuar nën dyshimin për kontrabandë dhe tregti të paautorizuar të prekursorëve, si rezultat i një operacioni të gjerë bastisjeje në disa lokacione në Kumanovë dhe në Shkup. ndalimi i dhjetë personave të moshës 35 deri në 53 vjeç, pesë nga Kumanova, katër nga Shkupi dhe një nga Tetova, nga të cilët tre policë dhe pesë doganierë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle