0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Spasovski – Mitaraki: Maqedonia e veriut dhe Greqia mbesin partnerë në luftën kundër krimit

Thellimi i bashkëpunimit në nivel dypalësh në luftën kundër krimit, veçanërisht përmes shkëmbimit të informacioneve, si dhe përforcimit të partneritetit për një luftë më të suksesshme kundër migrimit ilegal mbi bazë të reciprocitetit dhe përcaktimit të procedurave të shpejta dhe efektive për identifikim dhe kthim të sigurt dhe të rregullt të personave të cilët nuk i përmbushin kushtet për hyrje, prani apo qëndrim, ishin temat kryesore të takimin e sotëm të ministrit të Punëve të Brendshme Oiver Spasovskit me ministrin grek të Migrimit dhe Azilit Notis Mitaraki në margjinat e Konferencës Ministrore të Platformës për koordinim të përbashkët për luftë efikase kundër migrimit të paligjshëm përgjatë rrugës së Mesdheut Lindor në Vjenë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle