0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Spasovski: Jemi të obliguar për ta njohur problemin me dhunën familjare, të ndërmarrim masa për parandalimin e saj dhe të japim përgjigje efikase për mbrojtjen e viktimave

Fushata “16 ditë aktivizëm kundër dhunës së bazuar gjinore” ka për qëllim ta ngritë vetëdijen se dhuna familjare nuk është punë personale, gjegjësisht problem privat që duhet të mbetet në familje, por se të gjithë ne jemi të obliguar, edhe si njerëz edhe si institucion, ta njohim këtë problem, të ndërmarrim masa për parandalimin e tij, por edhe të japim përgjigje efikase për mbrojtjen e viktimave.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle