Evropë SQEvropë.Portal SQ

Spanja paralajmëroi 11 miliard euro për prodhimtarinë e çipave

Spanja do të investojë 11 miliard euro nga fondet evropiane për pandeminë  që të zhvillohet në një lokacion udhëheqës në Evropë për prodhimtarinë e mikroçipave dhe gjysmëpërçuesve, deklaroi kryeministri spanjoll Pedro Sançez.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle