Evropë SQEvropë.Portal SQ

Spanja dhe Italia arrestuan 106 persona që kanë pastruar para për mafinë

Policia spanjolle dhe italiane sot kumtuan se kanë arrestuar 106 persona për shkak të përkatësisë ndaj grupit kriminel e cila ka pastruar para për grupin mafioz dhe ka fituar milion euro përmes mashtrimeve në internet. Shumica e anëtarëve të dyshuar janë shtetas italian dhe shumica e arrestimeve janë  kryer në ishullin Tenerife, pjesë e Ishujve Kanarie, thuhet në kumtesën e Europol-it.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle