Evropë SQEvropë.Portal SQ

Sondazhi: Islanda është vendi më paqësor në botë, Afganistani është më i pasigurti

Islanda është vlerësuar si vendi më paqësor në botë në vitin 2020, sipas të dhënave të publikuara në sondazhin “Indeksi i Paqes Globale” (Global Peace Index), një pozicion që e ka mbajtur që nga viti 2008, i ndjekur nga Zelanda e Re, Danimarka, Portugalia dhe Sllovenia.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle