Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Sondazh: GERB vazhdon ta rritë epërsinë e vet para partive tjera në Bullgari

Sipas sondazhit të përgatitur nga Agjencia për hulumtim Alfa, GERB do të fitonte në zgjedhjet parlamentare në Bullgari më 14 nëntor me rezultat prej 23,1%. Tani për tani, BSP do të ishte i dyti me 16.8% me koalicionin “Vazhdojmë me ndryshimin” të dy ish-ministrave nga qeveria e përkohshme e Bullgarisë – Kiril Petkov dhe Asen Vasilev me 15,9%, që u formua nga presidenti Rumen Radev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle