Botë SQBotë.Portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Sonda e NASA-s duhet të rrëzohet në një asteroid dhe t’i ndryshojë drejtimin

Agjencia nacionale aeronautike dhe kozmike (NASA) sot do të kryejë provë me rrëzim të kontrolluar të fluturakes me qëllim të ndryshimit të drejtimit të lëvizjes së asteroidit. Prova duhet të kryhet në mënyrë që të mësohen teknika për ndryshim të drejtimit të asteroidit në rast të përplasjes së tij me Tokën.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle