0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQ

Solana: Jam i sigurt që shumë shpejtë do t’i filloni bisedimet me BE-në

Keni pasur shumë vështirësi në udhëtimin tuaj. Keni pasur vështirësi me zgjidhjen e emrit tuaj. Ju keni pasur probleme me gjuhën tuaj, e cila gjithashtu është zgjidhur, dhe pas marrëveshjes me NATO–n, jam i sigurt që së shpejti do të keni mundësinë për të filluar bisedimet zyrtare me Bashkimin Evropian, deklaroi ish përfaqësuesi i Lartë i BE -së, Havier Solana në një video fjalim në konferencën “Përtej Ohrit” me rastin e 20-të vjetorit nga nënshkrimi i Marrëveshjes Kornizë të Ohrit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle