Ballkan SQBallkan.portal SQ

SNSD: Dodik do të kandidojë për president të RS, Cvijanoviq për anëtar të presidencës së BeH-së

Në zgjedhjet që do të mbahen këtë vjeshtë në Bosnje e Hercegovinë, anëtari aktual i kryesisë së Bosnjë e Hercegovinës dhe ish-presidenti i RS-së, Milorad Dodik, sërish do të jetë kandidat për presidenti i njësisë së Republika Srpska, ndërsa bashkëpunëtorja e tij më e ngushtë, Zhelka Cvijanoviq, e cila aktualisht mban këtë post, do të përpiqet ta pasojë atë si një anëtar i Presidencës së BeH-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle