Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

SNS-ja qeveritare e kandidoi Vlladimir Orliqin për kryetar të ri të Kuvendit të Serbisë

Partia Progresive Serbe (SNS) sot ka mbajtur seancë të Presidencës në të cilën u vendos që kandidati i tyre për kryetar të ri të Kuvendit popullor të jetë Vladimir Orliq (39) si dhe të ripërtërihet udhëheqësia edhe e Kuvendit edhe e Qeverisë së Serbisë, njofton korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle