Ballkan SQBallkan.portal SQ

Sllovenia do të zgjerojë gardhin për mbrojtje nga emigrantët në drejtim të Kroacisë

Sllovenia do të zgjerojë gardhin në kufirin me Kroacinë, me qëllim parandalimin e migrimit të paligjshëm, publikoi sot Ministri i Punëve të Brendshme, Alesh Hojs. Gjatë një vizite në zonën Savinja, e cila shtrihet nga kufiri kroat në atë austriak, Hojs e shqyrtoi situatën në kufirin me Kroacinë dhe si po kontrollohet, duke njoftuar instalimin e disa dhjetëra kilometrave gardhe kundër emigrantëve.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle