Ballkan SQBallkan.portal SQ

Slloveni: Lëvizje e kufizuar në prag të Samitit për shkak të prishjes së mundshme të rendit dhe qetësisë

Në prag të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, që fillon sonte në Bërdo afër Kranj, qeveria sllovene vendosi ta kufizojë ose ndalojë lëvizjen sot dhe nesër në zona ose vende publike në Lubjanë, Bled dhe Bërdo afër Kranj, për çka është theksuar, prishje të mundshme serioze të rendit të qetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle