0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Skriningu i nxënësve për Kovid-19 do të jetë me teste të shpejta, paralajmëroi Petliçkovski

- Skriningu i nxënësve për Kovid-19 mendohet të jetë me teste të shpejta, të cilët nuk janë të shumtë në numër, por 10.000-20.000 teste janë në dispozicion dhe do të jetë për nxënës të rastësishëm me qëllim që ta shohim përfaqësimin e përgjithshëm të virusit në këto grupmosha, deklaroi sot mjeku Aleksandar Petliçkovski, i cili është kryetar i ri i Komisionit për Sëmundje Ngjitëse.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle